Apie naujas madas iš Danijos ir #hashtagus

Autorius: 
benas
Perskaityti užtruks: 2 mins
2016-01-05

Prieš porą savaičių sėdėdamas pas draugus, kalbėjausi su jais apie šį ir apie tą, kol galiausiai besirutuliojantis pokalbis išsirutuliojo į temą apie kvailas paauglių madas, taip vadinamuosius "trendus", vis keičiančius vienus kitus ir tarpusavyje konkuruojančius savo durnumu, tačiau tuo pačiu ir kažkuo žavius. Kalbu apie "ice bucket", "twerking", "planking" ir panašias nesąmones, kurios iš vienos pusės atrodo visiškai beprasmės, o iš kitos pusės sukelia didžiulį visuomenės (ar bent jau tam tikros jos dalies) susidomėjimą ir virališkai išplinta po visą internetą. 

Smagu pažiūrėti, kaip paaugliai (ir ne tik!) dergiasi, kažkaip pats kvailiodamas tada pasijunti "normaliu žmogumi", kadangi matai, kad per visus kontinentus tęsiasi kvailybės ir beprasmiškų šėlionių šleifas. Kažkaip smalsu pasidaro, pagalvojus, kokie socialiniai ar net psichosocialiniai procesai slypi už šių, iš pirmos pažiūros primityvių ir beprasmių, dalykų. Bet apie tai gal kada vėliau...

Tada, tą vakarą, draugas papasakojo, kad Danijoje užmatė tokią naują dar nematytą ir Lietuvos nepasiekusią kvailybę, kuri, manding, dar vis neturi konkretaus pavadinimo, tačiau jos esmė - darytis selfį užsidengus veidą taip, kad jo nesimatytų. Taip tai tampa lyg ir kažkokiu selfiu-neselfiu, pseudo-selfiu, kvazi-selfiu ar kaip čia bepavadinsi. Turbūt tai kilo iš to, jog darant grupinius selfius visuomet atsiras kokia nors paauglė panelė (statistiškai dažniausias variantas, bet, tikiu, gali būti ir kitokių atvejų), kuri veidą užsidengs fotografavimo metu kuo papuola po ranka, arba kaip nors nusisuks ir taip nuotrauką pati nenorėdama padarys dar juokingesne, nes visi ją žiūrintys aiškiai supranta to dengimosi/nusisukinėjimo priežastį (arba bent jau dažniausią tokio elgesio priežastį). Taip turbūt viskas ilgainiui mutavo į sąmoningą solo selfį, kuriame pats selfio autorius jau yra iš pat pradžių veidą užsidengęs. Kvaila? Taip. Linksma? Taip.

Kadangi viskas dabar labai sėkmingai taginama hashtagais (apie tai plačiau kada nors vėliau), tai ir aš ėmiau visus draugus raginti fotkintis užsidengus veidus, o instagramoje tai taginu nauju anksčiau neegzistavusiu hashtagu: . Čia pridedu instagramos feed'ą, filtruojantį pagal šį hashtagą - pažiūrėsim, ar atsiras kokių nuotraukų ilgainiui (greičiausiai ne, bet juk čia šiaip).