Liškiavos bažnyčia

Druskomanija 'n+1 2012

Autorius: 
benas
(Perskaityti užtruks: 2 mins)
2012-05-22

Praėjusią savaitę vyko jau krūvą metų vykstantis festivalis Druskomanija 2012 - seniausias šiuolaikinės muzikos festivalis Lietuvoje, "turintis unikalią istorinę vertę ir sukuriantis ypatingą nišą jaunųjų kūrėjų raiškai. Šis kasmetinis naujosios muzikos veiksmas organizuojamas tiesiogiai ar neoficialiai su Lietuvos kompozitorių sąjungos Jaunimo sekcija susijusių asmenų." (cit. www.druskomanija.lt) Dar 1985aisiais prasidėjęs festivalis tradiciškai vyksta Vilniuje, Druskininkuose ir Liškiavoje.

Šiais metais buvo pirmas kartais, kuomet pavyko sudalyvauti ne tik Vilniaus mieste vykusiuose Druskomanijos renginiuose, bet ir renginio širdyje - Druskininkuose. Kadangi tai nėra taip vadinamas į mases orientuotas openair&;as, o festivalis skirtas akademinės bei "rimtosios" muzikos gerbėjams, tai ir žmonių buvo daug mažiau, tačiau tai nieko nesako apie muzikinę festivalio kokybę (o ji mano visiškai subjektyviu požiūriu buvo labai įvairi), tačiau bendras vaizdas labai geras. Buvo labai smalsu pasidairyti į publiką, kuri susirenka klausyti jaunų atlikėjų, pristatančių savo baigiamuosius darbus, ar šiaip kūrybą - jautėsi, kad suvažiuoja labai daug "savų". 

Apie muziką nenoriu plėtotis, nes yra daugybės žmonių, kurie užsiima visokių kritinių/liaupsinančių straipsnių rašymu, tačiau tik noriu pasidžiaugti, kad pirmą kartą teko gyvai išgirsti (ir pamatyti) keletą Cage&;o parašytų kūrinių - buvo tikrai smagu :) 

Taip pat šiais metais pirmą kartą manęs paprašė padj&;auti per festivalio afterparty, tradiciškai vykusį Kolonadoje - garsioje gražią terasą turinčioje kavinėje netoli nuo garlaivio prieplaukos. Esu grojęs ne vieną kartą prieš publiką ir krūvas kartų artimiems draugams per vakarėlius, tačiau groti per tokio festivalio afterparty dar nebuvo tekę. Smagu buvo tai, jog supratau, kad publika ir jos poreikiai, kai prasideda kalba apie afterparty reikalus, per daug nesiskiria nuo bet kokių kitų normalių publikų. Buvo puiki patirtis, grįžom pailsėję, prisikvėpavę švaraus pušynų oro ir prisigėrę iš žemės gelmių bėgančių mineralinių vandenų (aišku, ne tik ;) 

Būdamas susijęs su keletu muzikos festivalių galiu tik pasidžiaugti, kad šio festivalio organizatorė taip gerai tvarkosi ir be didelės panikos sustyguoja labai vykusį ir kokybišką renginį. Kitais metais tikrai, jei tik leis galimybės, važiuosiu suklausyti visų Druskomanijoje vyksiančių koncertų.